Kontakt
Jeśli chcesz podzielić się informacjami, nowinkami z zakresu okularów, korekcji wzroku itd. pisz na adres sklep@okularo.pl z dopiskiem blog w temacie.Facebook
Pozostałe
Blog > Komentarze do wpisu

Rozwiązania dla "okularników" na słoneczną pogodę

Jeśli nosisz okulary korekcyjne i odczuwasz dyskomfort podczas słonecznej pogody, producenci soczewek oferują dla Ciebie coraz więcej rozwiazań.Umożliwiają one jednocześnie korygowanie posiadanej wady wzroku oraz ochronę przed słońcem. Z całej palety możliwości, każdy może wybrać coś dla siebie

Najprostszym rozwiązaniem są nakładki polaryzacyjne, które po prostu nakładamy na posiadane okulary korekcyjne. Istotną zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niewielki koszt - bez inwestowania w drugie okulary - w swoich zwykłych okularach optycznych można uzyskać przyciemnienie i polaryzację.

  

soczewki barwione ,SOCZEWKI BARWIONE

Bardzo popularnym rozwiązniem są soczeweki barwione z mocą naszej korekcji, montowane zarówno do opraw korekcyjnych jak i typowo przeciwsłonecznych. W tym przypadku dobrze jest wybrać kolor i stopień zabarwienia soczewek zgodnie z ich przeznaczeniem.

 Wystarczającą ochronę przed światłem widzialnym dają soczewki zabarwione w co najmniej 70% - 75%. W warunkach bardzo jasnego oświetlenia, na przykład nad wodą lub na śniegu, powinny być zabarwione w 85% lub nawet 90%. Trzeba pamiętać, że soczewki o nawyższym stopniu zabarwienia (90% i więcej) nie są wskazne do prowadzenia samochodu.

rodzaje barwień , kolory , ochrona oka

 

SOCZEWKI POLARYZACYJNE

Specyficzną kategorię tworzą filtry polaryzacyjne, które podobnie jak szkła barwione ograniczają ilość światła wpadającego do oczu. W przeciwieństwie jednak do szkieł barwionych, wygaszają one jednak spolaryzowane promieniowanie (widziane jako białe światło) odbite od przedmiotów (szosy, wody, śniegu), którego płaszczyzna polaryzacji jest prostopadła do płaszczyzny polaryzacji filtrów zastosowanych w okularach.

Stosowanie tego typu soczewek zaleca się w szczególności kierowcom, ale latem warto nosić je na plaży, gdzie światło odbija się zarówno od wody, jak i od piasku, powodując przykre dla oczu odblaski. Zimą okulary polaryzacyjne zalecane są podczas wypraw i wycieczek, natomiast narciarze muszą pamiętać, że wygaszenie odblasku lodu, które to refleksy pozwalają odróżnić lód od śniegu, może być dla nich niebezpieczne. Ponadto okulary takie zalecane są osobom po operacjach oczu lub z nadwrażliwością na światło.

 

polaryzacja, plus , ochrona

 

SOCZEWKI FOTOCHROMOWE

Soczewki barwione są bardzo dobrym wyjściem, ale istotnym minusem wskazywanym przez użytkowników, jest stały stopień przyciemnienia. Dlatego część osób, niezmiernie wysoko ceni sobie soczewki fotochromowe. Soczewki automatycznie dostosowuje się do różnych warunków świetlnych. Szkła reagują i odpowiednio zmieniają się, w zależności od intensywności promieniowania słonecznego. Różnią się one między sobą przede wszystkim szybkością ściemniania się pod wpływem słońca i szybkością rozjaśniania.

Soczewki fotochromowe przyciemniają się tak naprawdę pod wpływem promieni UV, które emituje słońce. W pochmurne dni, pomimo braku słońca część promieni UV przedziera się przez chmury, dlatego nie należy się dziwić, że wówczas soczewki też się lekko przyciemnią. Za to mamy pewność, że nasze oczy są w 100% chronione przed szkodliwymi promieniami UV. Trzeba również mieć na uwadze, że soczewki fotochromowe nie przyciemnią się wcale bądź tylko trochę wewnątrz samochodu. Szyba naszego samochodu blokuje bowiem promienie UV, na które reagują fotochromy.

SOCZEWKI DRIVEWEAR

Najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem dla kierowców stosowanym w przemyśle optycznym, są soczewki DriveWear. Łączą one w jednym szkle fotochrom i polaryzację.

drivewear, prowadzenie samochodu , korzyści


Dzięki temu idealnie przystosowują się do szybko zmienjających się warunków na drodze. Polaryzacja eliminuje odbicia światła od powierzchni szosy i maski samochodu, a technologia fotochromowa dostosowuje kolor i stopień zabarwienia. Kolor zielony/żółty podnosi kontrast przy słabym oświetleniu. Kolor miedziany pozwala nam rozpoznawać znaki drogowe w jaskrawym świetle. Brązowy/ciemnoczerwony daje maksymaln komfort przy bardzo jasnym świetle.

 

piątek, 30 stycznia 2015, okularo

Polecane wpisy

  • Okulary w „roli głównej”

    Wreszcie doczekaliśmy się cieplejszych i bardziej słonecznych dni, warto więc bliżej przyjrzeć się okularom słonecznym. Od dobrze dobranych okularów słonecznych

  • Krople nawilżające do oczu

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze kropli nawilżających do oczu:o ile to możliwe ,należy unikać preparatów z konserwantami , tym bardziej jeśli jest konieczna czę

  • Peek Nagrodzony

    Aplikacja na smartfony do badania widzenia PEEK(Portable Eye Examination Kit) została wyróżniona przez Londyńskie Muzeum Designu w kategorii cyfrowej jako Desig